POZITIVNÍ ZPRÁVY

Otevření internetu se stává pomalu děsivou aktivitou, nepříznivých zpráv je příliš. Znáte web, který se zaměřuje výhradně jen na pozitivní zprávy?

0

Pozitivní zprávy

Pozitivně laděné informační zpravodajství se výstižně nazývá Pozitivní zprávy. V poslední době nabývá velké popularity (víc jak 500 tisíc čtenářů měsíčně) a není se čemu divit. Pozitivní zprávy jsou totiž protipólem všech dostupných zpravodajství, které tady máme. Tato zpravodajství mají převážně negativní charakter. Pozitivní zprávy naopak chtějí také informovat veřejnost, tak jak to dělají ostatní mainstreamová zpravodajství, ale snaží se o to prostřednictvím kladného přístupu neboli realistického optimismu. Nevěnují pozornost negativním zprávám a řídí se rčením, že den bude takový, jaký si ho uděláte. Pozitivní zprávy jsou tuzemské nebo zahraniční a jejichž cílem je čtenáře inspirovat, povzbudit, potěšit či rozesmát. Rozsah článků je většinou krátký a výstižný.

Pozitivní zprávy
Motto

Proč vznikly Pozitivní zprávy?

Na mediálním trhu chyběl portál, který by na svět nahlížel optikou pozitivního přístupu. Jeho počátky se datují k roku 2014, kdy jej jeho zakladatelka Michaela Gáliková založila. „Zdálo se mi, že ve zdejším mediálním prostoru chybí místo, kde se o tom pozitivním pravidelně dozídám,“ K založení Pozitivních zpráv přispěla její osobní dlouhodobá pracovní zkušenost v různých zdejších televizních redakcí, včetně Novy. „Když běží v hlavních událostech dne v rychlém sledu za sebou vraždy, zemětřesení, krach podniků, korupce politiků a na konci máte jedno zvířátko, které se narodilo v zoo, vůbec to nekoresponduje s tím, kolik dobrých věcí se během dne opravdu stalo.“ Inspirací byly také zahraniční weby, které jsou např. ve Velké Británii či v USA běžné již od 90. let. Pozitivní zprávy si mezitím prošly kompletním rebrandingem a nyní disponují kvalitním webovým portálem. V současné době se jedná o populární internetové zpravodajství v České republice. Je to také početná firma, která zaměstnává víc jak 10 zaměstnanců.

Michaela Gáliková


Vědecký výzkum o optimistickém přístupu

Pozitivní zprávy se také opírají o výsledky výzkumů popisujících důležitost klimatu, ve kterém žijeme. Negativní zprávy a negativní prostředí mají nepříznivý dopad na naši psychiku a celkově zdraví. Je ověřeno, že optimisté prožívají méně depresí a úzkostí. Optimistický přístup směřuje k pozitivnímu jednání a utužení mezilidských vztahů. Optimistická nálada přispívá našemu zdraví a úspěchu. S optimistickým pohledem nalezneme pravděpodobně efektivní řešení problémů a optimistům se daří ve škole a v práci, jsou dále angažování, výkonní a aktivní v jednotlivých oblastech.

Zasmál ses dneska?

Tichý svět na Pozitivních zprávách

Pozitivní zprávy informují také o věcech ze světa neslyšících. Např. v souvislosti s Tichým světem byly vytvořeny 3 články. Podívat se na ně můžete níže.

Článek o Tiché kavárně

Dobré zprávy pro neslyšící i milovníky sladkostí. Tichou kavárnu se povedlo zachránit

https://pozitivni-zpravy.cz/dobre-zpravy-pro-neslysici-i-milovniky-sladkosti-tichou-kavarnu-se-povedlo-zachranit/

Aby byli neslyšící slyšet. Tichý svět pomáhá překonávat nová opatření a výzvy

https://pozitivni-zpravy.cz/aby-byli-neslysici-slyset-tichy-svet-pomaha-prekonavat-nova-opatreni-a-vyzvy/

Ještě před Movemberem je tady Deafember. Pomůže lidem s handicapem

https://pozitivni-zpravy.cz/jeste-pred-movemberem-je-tady-deafember-podporte-neslysici-i-vy/ 

Zdroj, foto: Pozitivni-zpravy.cz, Facebook.com, Linkedin.cz, Pixabay.com, Lukaslukes.cz, Respekt.czEditor: Kristýna Mariáková

Back to top button