Bronzová smršť na ME v bowlingu!

České reprezentantky se ve dnech 7. až 17. sprna 2024 zúčastnily mistrovství Evropy v bowlingu neslyšících, které se konalo v belgickém hlavní městě Bruselu. Návrat na mezinárodní scénu byl pro české hráčky úspěšný - celkem získaly tři bronzové medaile!

0
Česká reprezentace neslyšících žen na ME bowlingu neslyšících (Foto: Facebook.com, CR Bowling Neslysici)

Návrat do hry

České neslyšící bowlerky se posledního mezinárodního šampionátu zúčastnily v roce 2019, kdy na mistrovství světa na Taiwanu obsadily 5. místo. Následovala covidová pauza. Nyní se mohla česká reprezentace díky podpoře Českého deaflympijského výboru a sbírce Donio na mezinárodní scénu vrátit. Kateřina Klofáčová, Linda Mimrová, Pavlína Maléřová, Martina Pastrnková a Pavla Černá se spolu se svým trenérem Adamem Vondráčkem zúčastnili 12. mistrovství Evropy v bowlingu neslyšících v Bruselu. Sportovní mise byla úspěšná a naše bowlerky si domů přivezly hned tři bronzové medaile!

Celkem se soutěžilo v kategoriích jednotlivkyně, dvojice, trojice, týmová soutěž a All Master (Foto: Facebook.com, CR Bowling Neslysici)

Kategorie jednotlivkyň a dvojic

V kategorii jednotlivkyň byly ve velké konkurenci 51 žen z české výpravy nejlepší Pavlína Maléřová (9. místo) a Pavla Černá (5. místo). Té jen o 14 kuželek uteklo 4. postupové místo, kde mohla hrát o medaile. Z dvojic se pak nejlépe umístilo duo Kateřina Klofáčová s Pavlou Černou, které obsadily 5. místo. Opět jim tak unikla možnost hrát o medaile.

První bronzovou medaili Češky vybojovaly v kategorii trojic (Foto: Facebook.com, CR Bowling Neslysici)

Kategorie trojic a týmové soutěže

Chuť si však naše hráčky spravily v dalších kategoriích. Trojice Klofáčová, Maléřová a Černá se probojovala až do semifinále mezi čtyři nejlepší týmy a nakonec obsadila krásné třetí místo. Týmová soutěž byla velmi napínavá, hrála se do pozdních hodin a naše reprezentantky Klofáčová, Maléřová, Černá, Mimrová a Pastrnková se probojovaly až do semifinále. Tam nestačily na vítězné Ukrajinky a skončily znovu na třetím místě.

Další bronzová odměna je čekala v týmových soutěžích (Foto: Facebook.com, CR Bowling Neslysici)

All Master

Poslední soutěžní den probíhaly ještě zápasy v kategorii All Master mezi 24 nejlépe hodnocenými hráčkami. Do užšího výběru se dostaly tři Češky. Po lítém boji skončily Černá na 9.-12. místě a Klofáčová na 5.-8. místě. Jediné Maléřové se povedlo dostat až do semifinále, kde se utkala s Polkou, která porazila obě její české spoluhráčky. Pavlína Maléřová polské hráčce také podlehla a skončila na třetím místě. Domů si tak odváží další bronzovou medaili.

Díky těmto skvělým výsledkům se naše hráčky kvalifikovaly na letní Deaflympijské hry v Tokiu, které se konají příští rok. Gratulujeme!

Podrobné výsledky všech zúčastněných hráček naleznete na facebookových stránkách CR Bowling Neslysici.

Pavlína Maléřová si do své sbírky přidala na tomto ME třetí bronzovou medaili (Foto: Facebook.com, CR Bowling Neslysici)

Zdroj, foto: Facebook.com, Donio.cz
Editor: Kristýna Havlová